Kurtalan Ekspres Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı çeyrek finalde

Kurtalan Ekspres Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı çeyrek finalde
Kurtalan Ekspres Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı çeyrek finalde
SİİRT (AA) - Kurtalan Ekspres Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı, katıldığı "Anadolu Yıldızlar Hentbol Ligi" grup müsabakalarını kazanarak...

SİİRT (AA) - Kurtalan Ekspres Gençlik Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı, katıldığı " Anadolu Yıldızlar Hentbol Ligi" grup müsabakalarını kazanarak çeyrek finalde oynama hakkı kazandı.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün kulüplere ve milli takıma altyapı oluşturulması için hazırladığı "Anadolu Yıldızlar Hentbol Ligi" projesi kapsamında  Diyarbakır 'da yapılan hentbol müsabakalarda başarı gösteren ilçenin ilk Bayan Hentbol Takımı çeyrek finale yükseldi.

Kurtalan Ekspres Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ethem Güran, grupta iddialı olduklarını, milli takımın altyapısına en fazla sporcu kazandıran takım olmak istediklerini söyledi.

Güran, 22 Şubat'ta Mardin'de yapılacak çeyrek final maçlarına hazırlıklarına başlayacaklarını ifade etti. Güran, İlçenin ilk bayan hentbol takımının kurulmasıyla ilçede bayanların da sosyal aktivitelere katılımının artacağına inandığını kaydetti.

Grup maçlarında gösterdikleri başarının yanı sıra iki oyuncularının da proje kapsamında milli takımın altyapısına seçildiğini anlatan Güran, şöyle konuştu:

"Helin Güran ve Sema Yüksekbağ isimli iki bayan sporcumuzu hentbol milli takımının altyapısına kazandırdık. İlçemiz adına çok sevindirici bir gelişmedir. Kulübümüz, sadece hentbol spor dalında değil, bayanlarımızı tüm spor dallarında müsabakalara hazırlayarak bayanların sosyal aktivitelere katılımını sağlamak için çalışacaktır. "

Güran, "spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı" Kaymakam Mustafa İmamoğlu'na da teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.