Kurtalan Ekspres, Kurtalan'da konser verdi

Kurtalan Ekspres, Kurtalan'da konser verdi
Kurtalan Ekspres, Kurtalan'da konser verdi
SİİRT (AA) - Ünlü Sanatçı Barış Manço'nun 1972 yılında kurduğu Kurtalan Ekspres Müzik Grubu, ilçede konser verdi.Kurtalan Kaymakamlığı tarafından...

SİİRT (AA) - Ünlü Sanatçı Barış Manço'nun 1972 yılında kurduğu Kurtalan Ekspres Müzik Grubu, ilçede konser verdi.

Kurtalan Kaymakamlığı tarafından organize edilen halk konseri çerçevesinde ilçeye gelen grubun üyeleri, garı ziyaret ederek, Kurtalan Ekspresi önünde fotoğraf çektirdi.

Atatürk Parkı'nda düzenlenen konserde Kurtalanlılarla buluşan müzik grubu, Barış Manço ve Cem Karaca'nın sevilen şarkılarını seslendirdi.

Burada konuşan Kaymakam Mustafa İmamoğlu, ismini ilçeden alan müzik grubunun Kurtalan'da ilk kez konser verdiğini ifade ederek, grubun, ilçenin tanınmasında büyük rol oynadığını dile getirdi.

Barış Manço'nun oğlu Doğukan'ın bir röportajında, babasının 2. Dünya Savaşı yıllarında dünyaya geldiğini ve o yıllarda barışa duyulan özlemden dolayı babasına "Barış" isminin konulduğunu ifade ettiğini hatırlatan İmamoğlu, şunları kaydetti:

"Bu bilgi aslında bu konseri düzenleme amacımızı çok güzel ifade ediyor. Biz de bugün barışa özlem duyuyoruz. Hem ülkemizde hem de bölgemizde. Artık insanlar ölmesin. Kimsenin burnu kanamasın, evi, dükkanı zarar görmesin istiyoruz. 1071 Malazgirt Savaşı'ndan bu yana bin yılı aşkın süredir birlikte kardeşçe yaşadığımız gibi kardeşçe yaşayalım."

İmamoğlu ile Siirt Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, gruba, üstünde Kurtalan Treni'nin işlendiği kilim hediye etti.