Kurtalan ilçesine din görevlisine saldırı iddiası

Kurtalan ilçesine din görevlisine saldırı iddiası
Kurtalan ilçesine din görevlisine saldırı iddiası
SİİRT (AA) - Diyanet-Sen Siirt İl Temsilcisi Haydar İbin, Kurtalan ilçesinde bir din görevlisinin sabah namazına giderken kimliği belirsiz kişi veya...

SİİRT (AA) - Diyanet-Sen Siirt İl Temsilcisi Haydar İbin, Kurtalan ilçesinde bir din görevlisinin sabah namazına giderken kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradığını bildirdi.

İbin, yaptığı yazılı açıklamada, görevini ifa etmeye giden din görevlisine yapılan saldırıyı kınadı.

ibin, şunları kaydetti:

"Kurtalan ilçesinde bir din görevlisinin saldırıya uğradığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Amaçları en iyi şekilde dini hizmetini yürütmek olan ve bu hizmeti verirken günün 24 saati mesailerini bu uğurda harcayan Diyanet çalışanlarımızın ve özellikle Allah rızasını güden arkadaşlarımızın uğradıkları bu saldırıları anlamak izah etmek mümkün değil. İnsanlık onuruna yakışmayan, bu çirkinlikleri toplumumuzun hiçbir kesimi görmek istemiyor. Kendini bilmezlere vatandaşlarımızın ve aziz halkımızın dur demesini istiyoruz."

Olayın yargıya intikal ettirildiğini belirten İbin, saldırıyı gerçekleştiren fail yada faillerinin yakalanması ve hakkettikleri cezaya çarptırılması için yetkilileri göreve çağırdı.


    ETİKETLER:

    diyanet

    ,

    Sabah