Kurtalan'da "Birlikte Yaşama Kültürü" konferansı

Kurtalan'da "Birlikte Yaşama Kültürü" konferansı
Kurtalan'da "Birlikte Yaşama Kültürü" konferansı
SİİRT (AA) - Kurtalan ilçesinde "Birlikte Yaşama Kültürü" konferansı düzenlendi.Kurtalan Ekspres Eğitim Kültür ve Sanat Derneği'nce yürütülen "Şanslı...

SİİRT (AA) - Kurtalan ilçesinde "Birlikte Yaşama Kültürü" konferansı düzenlendi.

Kurtalan Ekspres Eğitim Kültür ve Sanat Derneği'nce yürütülen "Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında Fatıma Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda öğrencilere "Birlikte Yaşama Kültürü" konulu konferans verildi.

Konferansta konuşan Siirt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdulkadir Işık, ilmi talep etmenin ve öğrenmenin her Müslümana farz kılındığını söyledi.

İnsanların toplumda birbirine maddi ihtiyaçlarının yanı sıra sevgi ve merhamete de ihtiyaçları olduğunu belirten Işık, şöyle konuştu:

"Bir masaya ihtiyacımız olduğunda marangoza gidip masa yaptırma ihtiyacı duyuyorsak, insanlara, sevgi ve merhamette göstermemiz gerekmektedir. 'İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Bir birinizi sevmedikçe gerçekten iman etmiş olamazsınız' hadisi şerifinde de efendimiz bu konuda bizlere öğüt vermiştir. Aramızda sevgi, merhamet ve yardımlaşma olması bizi birbirimize kenetler."

Konferansa, Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, Belediye Başkan vekili Adil Uyanık, Erzurum Müftü Yardımcısı Muharrem İmamoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat ve öğrenciler katıldı.