Kurtalan'da DBP ve HDP'den basın açıklaması

Kurtalan'da DBP ve HDP'den basın açıklaması
Kurtalan'da DBP ve HDP'den basın açıklaması
SİİRT (AA) - Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kurtalan İlçe Teşkilatı üyeleri, 6-7 Ekim olaylarına ilişkin...

SİİRT (AA) - Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi ( HDP ) Kurtalan İlçe Teşkilatı üyeleri, 6-7 Ekim olaylarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Beykent Caddesi Sanat Sokağı girişinde toplanan grup adına açıklama yapan DBP Kurtalan İlçe Başkanı Zekeriya Toymaz, 6-7 Ekim'de, Necat Çelik, Yusuf Çelik ve Mehdi Erdoğan'ın hayatını kaybettiği olayların üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hala sorumluların bulunamadığını söyledi.

Toymaz, sorumlular bulunana kadar her ayın 7'sinde oturma eylemi yapma kararı aldıklarını belirterek, şöyle dedi:

"Kobani'de IŞİD çeteleri ve destekçileri olan bölgesel ve uluslararası güçlerin saldırılarına karşı direnen Kürt halkına demokratik bir duyarlılık göstermek için halkımız sokağa dökülmüştü. Çıkan olaylarda ilçemizde Necat Çelik, Yusuf Çelik ve Mehdi Erdoğan hayatını kaybetti ve onlarca kişi yaralandı. Ancak bilindiği ve beklendiği gibi aradan 3 ay geçmesine rağmen arkadaşlarımızı katledenler tutuklanmayıp, yargılanmayarak korunmak istenmiştir. Bunun yerine halkımız cezalandırılmıştır" dedi.

Grup, 5 dakikalık oturma eyleminin ardından olaysız dağıldı.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  hdp

  ,

  ilçe

  ,

  Demokratik

  ,

  açıklama

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD