Kurtalan'da engelliler için etkinlik düzenlendi

Kurtalan'da engelliler için etkinlik düzenlendi
Kurtalan'da engelliler için etkinlik düzenlendi
- Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik etkinlik düzenlendi.

SİİRT (AA) - Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik etkinlik düzenlendi.

Bahçe Saray Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, her insanın bir engelli adayı olduğunu söyledi.

Engellilerin toplum tarafından desteklenmesi gerektiğini belirten Karaatay, "Engeller, birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşmayla aşılır. Biz Kurtalan Belediyesi olarak bu konuda elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

Kurtalan Kaymakamı Oktay Ateş, Belediye Başkanı Karaatay'a engelli vatandaşlara yönelik yaptığı yardımlardan dolayı plaket vermesinin ardından rehabilitasyon merkezi öğrencileri tarafından çeşitli gösteriler sergilendi.  

Program, Karaatay ve Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği (EVSAD) Siirt İl Temsilcisi Adnan Sevgili tarafından Serhat Yılmaz, İsmail Olcay ve Mehmet Kaya adlı engelli vatandaşlara ikisi akülü olmak üzere 3 adet tekerlekli sandalye hediye etmesiyle sona erdi. 

Programa, Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fethi Suay, AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Faris Akgül, Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçede faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezleri eğitimcileri ve öğrencileri katıldı.