Kurtalan'da "Engelsiz Yaşam" kampanyası

Kurtalan'da "Engelsiz Yaşam" kampanyası
Kurtalan'da "Engelsiz Yaşam" kampanyası
- Kurtalan Belediyesi'nce başlatılan "Engelsiz Yaşam" kampanyası çerçevesinde 27 yaşındaki Abdulvahap Şener'e engelli aracı hediye edildi.

SİİRT (AA) - Kurtalan Belediyesi'nce başlatılan "Engelsiz Yaşam " kampanyası çerçevesinde 27 yaşındaki Abdulvahap Şener'e engelli aracı hediye edildi.

Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, "Engelsiz Yaşam" kampanyasını başlattıkları günden bu yana 8 engelliye akülü sandalye ve engelli aracı hibe ettiklerini söyledi.

Engelli araçlarının yanı sıra engelli vatandaşların tekerlikli sandalyelerinin onarım ve yedek parçalarını da temin ettiklerini ifade eden Karaatay, şöyle konuştu:

"Biz göreve geldiğimiz ilk gün engelli vatandaşlarımıza destek ve yardım etmeyi kendimize ilke edindik. Engelli vatandaşlarımızın daha kolay bir yaşam sürdürebilmeleri için çalışıyoruz. Hedefimiz engelli vatandaşlarımızın tümüne akülü tekerlikli sandalye hibesinde bulunmaktır. Engellilerimizin yüzü güldükçe bizim de yüzümüz gülüyor. Engelli vatandaşlarımızın tespitinde gönüllü olarak çalışan ve kendisi de engelli olan Yahya Menak kardeşimize de teşekkür ediyoruz."