Kurtalan'da "Engelsiz Yaşam" kampanyası

Kurtalan'da "Engelsiz Yaşam" kampanyası
Kurtalan'da "Engelsiz Yaşam" kampanyası
- Kurtalan Belediyesi, "Engelsiz Yaşam" kampanyası kapsamında akülü tekerlikli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

SİİRT (AA) - Kurtalan Belediyesi'nce düzenlenen "Engelsiz Yaşam" kampanyası kapsamında, 1 yıl içinde 16 engelliye akülü tekerlikli sandalye yardımında bulunuldu.

Kurtalan Belediyesi bahçesinde düzenlenen törende, doğuştan engelli 20 yaşındaki Gökhan Demir'e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Törende konuşan Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, 1 yıl önce başlattıkları "Engelsiz Yaşam" kampanyasıyla 16 engelli vatandaşa akülü tekerlikli sandalye hibesinde bulunduklarını söyledi.

Engellilerin sosyal yaşama kazandırılması amacıyla başlatılan kampanyanın amacına uygun yürütüldüğünü kaydeden Karaatay, şöyle konuştu:

''Amacımız, engellilerin evlerinde, dört duvar arasında kalmaması ve hayata sımsıkı sarılmalarıdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana muhtaçlara yardıma koşmayı kendimize ilke edindik. Öncelikle ilçemizden olmak üzere ilimizdeki engelli vatandaşlarımıza da elimizi uzatmayı sürdüreceğiz. AK Parti Belediyelerinin insan odaklı hizmet anlayışının bir göstergesi olarak halkımızın her türlü ihtiyacında yanlarında olacağız.''