Mahkeme, tüketiciyi haklı buldu

Mahkeme, tüketiciyi haklı buldu
Mahkeme, tüketiciyi haklı buldu
- Siirt'te evine ait sabit telefona kota aşımı nedeniyle ödettirilen 196 Liralık faturaya itiraz eden tüketici, mahkemece haklı bulundu.

SİİRT (AA) - Siirt'te evine ait sabit telefona kota aşımı nedeniyle ödettirilen 196 Liralık faturaya itiraz eden tüketici, mahkemece haklı bulundu.

Tüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisine ait sabit telefonla ilgili yaptığı itirazın haklı bulunduğunu söyledi.

Faturayla ilgili Siirt İli Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurduğunu ifade eden Aytaç, şöyle konuştu:

"Hakem Heyeti, ödediğim 196 Liralık fatura tutarının iadesi kararını verdi. Türk Telekominikasyon A.Ş de Hakem Heyetinin kararının iptali için Siirt 1. Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde dava açtı. Mahkeme, kampanya bitimini bana haber vermeden 2 faturayı yüksek ödettirdiği için, Türk Telekominikasyon A.Ş'nin itirazını reddetti. Bu kararla adil yargılama ve hukukun üstünlüğü bir kere daha tescillemiş oldu. Böylece temsil ettiğimiz tüketiciler adına da hareketle çok önemsediğim bu netice ile tüketicilere haksız yere ödettirilen faturalara bundan böyle dur denileceğine ve hizmet sağlayıcı şirketlerin de buna göre davranacağına inanıyorum."

Aytaç, haksızlığa uğrayanların her konuda kendilerine başvurabileceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  haber

  ,

  Kampanya

  ,

  hukuk

  ,

  hakem

  ,

  Asliye

  ,

  koruma

  ,

  hizmet