Mavi Marmara şehidi Bilgen anısına 2 bin kişiye iftar

Mavi Marmara şehidi Bilgen anısına 2 bin kişiye iftar
Mavi Marmara şehidi Bilgen anısına 2 bin kişiye iftar
- Siirt'te, İHH İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda şehit olan İbrahim Bilgen anısına 2 bin kişiye iftar verdi

SİİRT (AA) - Siirt'te, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırıda şehit olan İbrahim Bilgen anısına 2 bin kişiye iftar verdi.

Naci Kutlu Parkı'nda "Halil İbrahim Sofrası" etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen iftara, Vali Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vakfın Siirt Şube Yöneticisi İbrahim Ay, 2 bin kişiye verilen iftarda yaptığı konuşmada, geleneksel hale getirdikleri "Halil İbrahim Sofrası" etkinliğine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Siirtlilerin davete icabet etmesinden memnuniyet duyduklarını belirten Ay, şunları kaydetti:

"Vakfımıza ait gezici aşevimiz bugün ilimizde şehidimiz anısına iftar verdi. Ramazan ayında 96 ülkede yoğun çalışmalar yürüten İHH, Türkiye 'nin dört bir yanında da yetimlere ve ihtiyaç sahibi ailelere elinden geldiğince yardım etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında ilimizde de çalışmalarımız devam ediyor."