Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı seçimi

Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı seçimi
Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı seçimi
- Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, Memur-Sen Siirt İl Başkanlığı görevine getirildi.

SİİRT (AA) - Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, Memur -Sen Siirt İl Başkanlığına seçildi.

Eğitim Bir-Sen Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ve 51 delegenin oy kullandığı seçimde, Şeker, oy birliğiyle Memur-Sen Siirt İl Başkanlığına seçildi.

Yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine olan güvenden dolayı tüm sendika başkanlarına ve delegelere teşekkür eden Şeker, merhum Mehmet Akif İnan'ın 1992 yılında başlattığı mücadeleyi en iyi şekilde sürdürmeye gayret edeceğini söyledi.

Batılı ülkelerde sendikacılığın 1850'li yıllara dayandığını ifade eden Şeker, "Bizde niye sendikacılık yoktu? Çünkü, bizim değerlerimizde 'Çalışanın hakkı alın teri kurumadan ödenirdi' diye bir sendikacılık yoktu. Bizim inancımızın gereği çalışanın hakkı kutsaldır ve bunu herkes ödemekle yükümlüdür. İşte bu açığı kapatmak için yola koyulan Mehmet Akif İnan hocamız, nicelikten çok niteliğe önem vermiştir. Biz tüm çalışanlar olarak Memur-Sen çatısı altında bir ve beraber olmayı, değerler sendikacılığı yapmayı Mehmet Akif İnan hocamızla öğrendik" şeklinde konuştu.

Önceki başkan Mehmet Beşir Özyeşil'e verdiği emeklerden dolayı teşekkür eden Şeker, kaybedecek bir tek neferin olmadığını ve bu nedenle eleştirilere her zaman açık olduklarını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Sendika

  ,

  Memur

  ,

  eğitim

  ,

  Memur-Sen

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  oy