Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- AK Parti Siirt Milletvekili Aktay: "Şu anda bütün İslam aleminden benim telefonumdan özel olarak tebrik mesajları yağıyor"

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, "Şu anda bütün İslam aleminden benim telefonumdan özel olarak tebrik mesajları yağıyor" dedi.

AK Parti İl Binasında konuşan Aktay, seçimde aldıkları sonuca işaret ederek, böylesi zafer zamanlarında insanın en çok sorumluluk hissetmesi gereken zamanlar olduğunu söyledi.

"Biz yensek de şımarmayız. Bu zaferin Allah tarafından bizlere verilmiş olduğunu ve bunu bir sorumluluk olarak verilmiş olduğuna inanırız" ifadesini kullanan Aktay, şöyle konuştu:

"7 Haziran'da cenabı Allah bize bir ders verdi. Aynı zamanda halkımız da bir ders verdi. Biz kendi misyonumuzdan eğer uzaklaşırsak, eğer fabrika ayarlarımızdan vaz geçersek ve fabrika ayarlarımızdan saparsak, başımıza neler gelebileceğini görüyorsunuz. Bizim başımıza gelenler sadece bizim başımıza gelmiyor, emin olun bütün İslam dünyasının başına gelmiş oluyor. Şu anda bütün İslam aleminden benim telefonumdan özel olarak tebrik mesajları yağıyor. Bu sonuçları şu anda İslam dünyasının her tarafından büyük bir sabırla ve sevinçle izlemekte olanlar var."

AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu da burada bir konuşma yaptı.