Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
SİİRT (AA) - Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Şube Başkanı Mehmet Naci Özay, herkesin Miraç Kandili'ni...

SİİRT (AA) - Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası  Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Şube Başkanı Mehmet Naci Özay, herkesin Miraç Kandili'ni layıkıyla geçirmesi gerektiğini söyledi.

Özay, kandil   dolayısıyla yaptığı açıklamada, Miracın, Hazreti Muhammed'in Mekke döneminde Yüce Allah'ının sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescidi Aksa'ya, oradan da semaya yaptığı hikmet yüklü yolculuk olduğunu belirtti.

Miracın bir arınma ve Allah'a yükseliş olduğunu ifade eden Özay, şunları kaydetti:

"İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikayesidir. Sadece Mescidi Haram, Mescidi Aksa ve varlığın düzeylerinde, hakikat göğünün katmanlarında değil, insanlığın Allah'a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur. Miraç Kandili, kendi semamıza, yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, Alemi İslam 'ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olsun inşallah. Herkesin bu mübarek geceyi layıkıyla geçirmesi ve bol bol dua edip ibadet etmesi gerekir."