Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler

Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
Mursi hakkındaki idam kararına tepkiler
- Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı Özay: "Mısır mahkemeleri tarafından verilen adaletsizlik örneklerini kınıyoruz. Mısır adaleti tarafından verilen kararlar tüm Müslümanları incitmiştir"

SİİRT (AA) - Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkan  Yardımcısı ve Siirt Şube Başkanı Naci Özay,  Mısır 'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi kararına ilişkin, "Mısır mahkemeleri tarafından verilen adaletsizlik örneklerini kınıyoruz. Mısır adaleti tarafından verilen kararlar tüm Müslümanları incitmiştir" dedi.

Özay, yaptığı açıklamada, Mısır tarihindeki adaletsizliklerin yeni olmadığını söyledi.

Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi kararının düzeltilmesi için bütün dünya ülkelerinin gerekeni yapması gerektiğini dile getiren Özay, şöyle konuştu:

" Tarih incelendiğinde, zulüm ve adaletsizlik, inkar ve çok tanrı anlayışı Mısır'ın bidayetinden bu yana var olan bir cehalettir. İnançsızlıklarının abidesi olarak dikilmiş piramitleri de bunu kanıtlar vaziyette. Devasa yapılan piramitler nasıl dünyanın dikkatini çekiyorsa, şu an Mısır'da cereyan eden adaletsizlik ve Firavunca uygulamalar aynı şekilde dikkat çekiyor. Çünkü Allah inancı ve peygamber sevgisi ile dopdolu olan Müslüman Kardeşler'in uğramadıkları zulüm kalmadı. Şimdi de kendi halkının oylarıyla Cumhurbaşkanı olarak seçilen Muhammed Mursi için verilen idam kararı söz konusu."

Özay, sendika olarak dualarıyla Muhammed Mursi ve bütün Müslümanların yanında olduklarını sözlerine ekledi.