Norveç'in Ankara Büyükelçisi Kanavin, Vali Tutulmaz'ı ziyaret etti

Norveç'in Ankara Büyükelçisi Kanavin, Vali Tutulmaz'ı ziyaret etti
Norveç'in Ankara Büyükelçisi Kanavin, Vali Tutulmaz'ı ziyaret etti
SİİRT (AA) - Norveç'in Ankara Büyükelçisi Janis Björn Kanavin, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ile bir araya geldi.Çetin Barajı ve Hidroelektrik...

SİİRT (AA) - Norveç 'in Ankara Büyükelçisi Janis Björn Kanavin, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ile bir araya geldi.

Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatında incelemelerde bulunmak üzere Siirt'te gelen Büyükelçi Kanavin'i makamında kabul eden Vali Tutulmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Norveç Statkraft firmasının yapımı devam eden enerji projesinin ortağı olduğunu anımsatan Tutulmaz, "Statkraft firmasının ülkemizdeki en büyük enerji yatırımı, ilimiz sınırları içinde yapılmaktadır. Halen yapımı devam eden 517 megavat kurulu güç ile Çetin Barajı ve HES projesi 1 milyar 500 milyon değerinde büyük bir yatırım. İl valisi olarak Statkraft firmasına teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükelçi Kanavin de Norveçlilerin enerji yatırımı için Siirt'i tercih ettiklerini anımsatarak, ilk kez geldiği kentte bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ziyarette, Norveç Ticaret ve Balıkçılık Bakanlığı yetkilisi Kristianne Storehaug, Statkraft firmasının Türkiye Genel Müdürü Olav Peter Hypher ve Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Filiz Kolat ile Vali yardımcısı Bahadır Yörük hazır bulundu.