Öğrencilere kayıt hakkının verilmesi

Öğrencilere kayıt hakkının verilmesi
Öğrencilere kayıt hakkının verilmesi
- Siirt Üniversitesi'ne (SİÜ) yerleşme hakkı kazanan ve sağlık nedeniyle kayıt yaptıramayan öğrenciler, 17 Ağustos 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabilecek.

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi'ne (SİÜ) yerleşme hakkı kazanan fakat sağlık nedeniyle kayıt yaptıramayan öğrencilerin 17 Ağustos 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabileceği bildirildi.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 ÖSYS sonuçlarına göre yükseköğretim kurumlarına yerleşme hakkı kazanarak sağlık nedeni ile kayıt yaptıramayan öğrencilere, kayıt hakkı verilmesine ilişkin dilekçelerinin Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendiğini anımsattı.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararına göre öğrencilerin 17 Ağustos 2015 tarihine kadar kayıt yapabileceğini belirten Erman, "2015 ÖSYS sonucunda üniversitemize kayıt hakkı kazanan ortaöğretim kurumlarından mezun ancak sağlık nedeni ile kayıt yaptıramayan öğrencilerin üniversitemize sağlık durumlarını ibraz etmeleri durumunda onlara kayıt hakkı tanınacak. Bu kapsamdaki öğrencilerin 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar kontenjana bakılmaksızın kayıtları yapılacak. Bu tarihten sonra başvuran adaylara herhangi bir işlem yapılmayacak" diye konuştu.

Erman, kayıt hakkı elde eden öğrencilerin mağdur olmamaları için kayıt işlemlerini belirtilen süre içerisinde yapmaları gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  17 Ağustos

  ,

  ağustos

  ,

  2015

  ,

  kayıt