Öğretmen adaylarının atanma talebi

Öğretmen adaylarının atanma talebi
Öğretmen adaylarının atanma talebi
SİİRT (AA) - Kendilerini "Ataması yapılmayan branş öğretmenleri" diye adlandıran bir grup öğretmen adayı, Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığı'ndan...

SİİRT (AA) - Kendilerini "Ataması yapılmayan branş öğretmenleri" diye adlandıran bir grup öğretmen adayı, Eğitim -Bir-Sen Siirt Şube Başkanlığı'ndan destek istedi.

Sosyal medya üzerinden toplanan bir grup öğretmen adayı, "Yeni Türkiye Yolunda Nisan'da 40 Bin Atama" başlığıyla hazırladıkları dosyayı, Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkan Yardımcısı İdris Yolbaş'a teslim etti.

Grup adına konuşan Sosyal Bilgiler Öğretmenliği'nden mezun Salih Servan Etiz, atanamadıkları için mağduriyet yaşadıklarını ifade ederek, atanmak için seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyledi.

Nisanda 40 bin öğretmenin atanmasını talep ettiklerini kaydeden Etiz, "Şubat'ta yapılan 15 bin atamayı yetersiz buluyor ve  nisanda en az 40 bin, Haziran'da da 30 bin olmak üzere toplam 85 bin öğretmenimizin okullarına, öğrencilerine ve umutlarına kavuşmasını talep ediyoruz" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Siirt Şube Başkan Yardımcısı İdris Yolbaş ise, kendisine verilen dosyayı ilgili yerlere ulaştıracaklarını bildirdi.