Öğretmenlerin mesleki çalışmaları

Öğretmenlerin mesleki çalışmaları
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları
- Öğretmenlerin, mesleki çalışmalarını tatillerini geçirecekleri yerlerde yapabileceği bildirildi.

SİİRT (AA) - Öğretmenlerin, mesleki çalışmalarını tatillerini geçirecekleri yerlerde yapabileceği bildirildi.

Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmenlerin mesleki çalışmalarıyla ilgili sendikalarının Milli Eğitim Bakanlığı 'na yaptığı yazılı müracaatın olumlu sonuçlandığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı kararın öğretmenlerin mağduriyetini ortadan kaldırdığını ifade eden Şeker, " Sendika olarak, 4 Haziran 2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı müracaatta bulunarak, öğretmenlerin derslerin kesiminden 1 Temmuz 2015 tarihine kadar yapacakları mesleki çalışmalarını yaz tatilini geçirecekleri yerdeki bir okulda yapabilmelerinin sağlanmasını ve gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etmiştik. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı 'nın imzasıyla valiliklere gönderilen yazıda, öğretmenlerin istemeleri halinde mesleki çalışmalarını başka illerdeki kurumlarında yapabileceği bildirildi" dedi.

Şeker, sendika olarak öğretmenlerin daha verimli çalışmalarda bulunması için ellerinden gelen gayretleri göstermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.