Öğretmenlerin semineri sona eriyor

Öğretmenlerin semineri sona eriyor
Öğretmenlerin semineri sona eriyor
SİİRT (AA) - Öğretmenlerin karne dağıtımı sonrası başlayan seminerlerinin 26 Haziran'da sona ereceği bildirildi.Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı...

SİİRT (AA) - Öğretmenlerin karne dağıtımı sonrası başlayan seminerlerinin 26 Haziran'da sona ereceği bildirildi.

Eğitim Bir-Sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmenlerin yaz tatiline erken girebilmeleri için sendikalarının Milli Eğitim Bakanlığı 'na yaptığı müracaatın olumlu sonuçlandığını söyledi.

Öğretmenlere mesleki çalışmalarının en fazla iki haftası için ek ders ücreti ödendiğini ifade eden Şeker, şunları kaydetti:

"Öğretmenler, ilgili mevzuatı çerçevesinde derslerin kesiminden Temmuz ayının ilk gününe kadar olan sürede mesleki çalışma yapmaktadır. Sendikamızın genel merkezi, mesleki çalışmalarını tamamlayan öğretmenlerin seminer döneminin 26 Haziran 2015 tarihinde sonlandırılarak yaz tatiline erken girebilmeleri için bakanlığa yazılı müracaatta bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 29 ve 30 Haziran günlerinin tatil takvimine eklendiğini duyurdu ve böylece müracaatımız olumlu şekilde sonuçlandı."