Okul ve sağlık ocağı yakınındaki patlayıcı infilak ettirildi

Okul ve sağlık ocağı yakınındaki patlayıcı infilak ettirildi
Okul ve sağlık ocağı yakınındaki patlayıcı infilak ettirildi
- Siirt'te üç okul ve sağlık ocağına yakın bir noktaya terör örgütü PKK mensuplarınca bırakılan ve güvenlik güçlerince fark edilen tencere içerisindeki patlayıcı kontrollü şekilde patlatıldı - Patlamanın etkisiyle okulların ve çevredeki binaların cam ve kapıları hasar görürken, yolda çukur oluştu

SİİRT (AA) - Siirt'te okul ve sağlık ocağı yakınına PKK 'lı teröristlerce bırakılan patlayıcı güvenlik güçlerince kontrollü şekilde infilak ettirildi.

Alınan bilgiye göre, Barış Mahallesi 1364 Sokak'ta dün gece saatlerinde devriye görevi yapan polis ekipleri, terör örgütü mensuplarınca 75. Yıl İlkokul ve Ortaokulu, özel bir anaokulu, Barış Aile Destek Merkezi ile Şehit Hemşire Tülay Çelik Sağlık Ocağı'na yakın bir noktada uzaktan kumandalı tencere içerisine yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı tespit etti.

Ulaşıma kapatılan yolda alınan güvenlik önlemlerinin ardından patlayıcı, olay yerine gelen bomba imha uzmanlarınca kontrollü şekilde infilak ettirildi.

Patlamanın etkisiyle okullarla çevredeki bazı binaların cam ve kapıları hasar gördü, yolda çukur oluştu, mahallede elektrik kesintisi yaşandı.

Mahallede büyük korkuya neden olan 2 metre çapında bir metre derinliğinde çukur açıldı.

Mahalle sakinleri, çocuklarıyla kayıt için okula giden velilerin kullandığı yola yerleştirilen patlayıcıyı güvenlik güçlerinin fark etmesiyle büyük bir faciadan dönüldüğünü kaydetti.