Okulun yanındaki hayvan pazarına tepki

Okulun yanındaki hayvan pazarına tepki
Okulun yanındaki hayvan pazarına tepki
SİİRT (AA) - Siirt'te bir okulun yanında bulunan ve vatandaşların tepkisine neden olan hayvan pazarının şehir dışına taşınması istendi.Çal...

SİİRT (AA) - Siirt'te bir okulun yanında bulunan ve vatandaşların tepkisine neden olan hayvan pazarının şehir dışına taşınması istendi.

Çal Mahallesinde Milli Egemenlik Anadolu Lisesinin yanında bulunan hayvan pazarı tepkilere neden oldu.

Veli Ekrem Palan, yaptığı açıklamada, kimi zaman okul önünde hayvanların kesildiğini belirterek, ortaya çıkan görüntü ve kokunun öğrencileri etkilediğini anlattı.

Eğitimin sağlıklı bir ortamda yapılmadığını savunan Palan, hayvan pazarının yerinin değiştirilmesini istedi.

Öğrenci Leyla Aydın da hayvan pazarı nedeniyle çevreye yayılan kötü koku ve hayvan pisliklerinden dolayı okula girmek istemediklerini ifade etti.

Hayvan pazarı esnafı Mehmet Aslan ise okulun yanındaki hayvan pazarının şehir dışına çıkarılması için ilgili yerlere 3-4 yıldır müracaatta bulunduklarını söyledi.

Okulun önündeki kaldırımda hayvan satışı yapıldığını ifade eden Aslan, " Türkiye 'de Siirt dışında hayvan pazarı şehrin içinde olan başka bir il yoktur" dedi.

Esnaf Ramazan Aksu da okul ve sağlık ocağının yakınında olan pazarın şehirden uzak bir noktaya kurulması gerektiğini kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aydın

  ,

  Ramazan

  ,

  Anadolu

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  zaman

  ,

  esnaf

  ,

  koku

  ,

  Uzak

  ,

  Aslan