Pervari Ziraat Odası başkanlığına tekrar Diken seçildi

Pervari Ziraat Odası başkanlığına tekrar Diken seçildi
Pervari Ziraat Odası başkanlığına tekrar Diken seçildi
SİİRT (AA) - Pervari Ziraat Odası'nın olağan genel kurulunda gerçekleşen oylamada, İzzettin Diken yeniden başkan seçildi.Tek liste halinde...

SİİRT (AA) - Pervari Ziraat Odası'nın olağan genel kurulunda gerçekleşen oylamada, İzzettin Diken yeniden başkan seçildi.

Tek liste halinde gerçekleşen olağan genel kurulda 34 delegenin oyunu alarak güven tazeleyen Diken, yaptığı konuşmada, çiftçilerin görevi tekrar kendisine vermesinden memnun kaldığını dile getirerek,  çiftçiye kaliteli hizmet sunacaklarını ileri sürdü.

 İlçenin zengin tarım toprakları ve serin yaylalarında hayvancılık için önemli bir konuma sahip olduklarını ifade eden Diken, "Amacımız, çiftçilerimizin hayat standartlarını yükseltmek ve ilçemizin kırsal kalkınma projelerinden daha fazla yararlanmasını sağlamaktır. Özelikle son yıllarda meyvecilik konusunda önemli gelişmeler yaşamaktayız. Yarı bodur elma ve kiraz bahçelerimizin sayısı artmaktadır" dedi.

Diken, çözüm süreci ile birlikte devletin bölgeye yaptığı yatırım ve teşviklerle bölge çiftçilerinin yüzünün güldüğünü kaydederek, huzur ve güven ortamıyla birlikte ilçedeki tarım yatırımlarının daha da artacağına inandıklarını sözlerine ekledi.