Pervari'de TEGV'in 20. yıl dönümü kutlamaları

Pervari'de TEGV'in 20. yıl dönümü kutlamaları
Pervari'de TEGV'in 20. yıl dönümü kutlamaları
- Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Pervari Öğrenim Birimi'nin 20'inci kuruluş yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

SİİRT (AA) - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Pervari Öğrenim Birimi'nin 20'inci kuruluş yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Pervari ilçe merkezinde düzenlenen kutlama etkinliklerinde Gurup Anavarza'nın verdiği konserde çocuklar, gönüllüler ve veliler, gönüllerince eğlendi. 

TEGV Pervari Birim Sorumlusu Mehtap Uras, yaptığı açıklamada, TEGV'in Türkiye'de binlerce gönüllünün desteğiyle faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiğini, ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim yardımının yanı sıra, gönüllülük kavramının tanıtılmasını, benimsetilmesini, yaygınlaştırılmasını ve süreklilik kazanmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Okul içi ve okul dışı saatlerde çocukların eğitimine destek olmak amacıyla uygulanan programlardan Pervari merkezdeki çocukların tamamına yakınının faydalandığını dile getiren Uras, "İlköğretim çağındaki çocukların, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyoruz" dedi.

Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde düzenlenen programa, Pervari Kaymakamı Murat Kahraman, Pervari İlçe Emniyet Amiri İbrahim Ekşi, Pervari ilçe Milli Eğitim Müdürü Sıdık Çakan, davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.