Piknikçilere zehirli haşere uyarısı

Piknikçilere zehirli haşere uyarısı
Piknikçilere zehirli haşere uyarısı
SİİRT (AA) - Siirt Sanat, Kültür, Çevre ve Turizm Dernekleri Başkanı Hüseyin Gül, piknikçileri zehirli haşerelere karşı uyardı.Gül, AA muhabirine...

SİİRT (AA) - Siirt Sanat , Kültür , Çevre ve Turizm Dernekleri Başkanı Hüseyin Gül, piknikçileri zehirli haşerelere karşı uyardı.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte zehirli haşerelerin ortaya çıktığını belirterek, piknik yapanların kene, yılan ve akrep gibi zehirli haşerelere karşı gerekli önlemleri alması gerektiğini söyledi.

İlde ve bölgede piknik yapan vatandaşların sayısında artış gözlendiğini işaret eden Gül, "Botan Çayı ve diğer su kenarları başta olmak üzere, piknik alanlarına giden piknikçilerin kene ve diğer böcek ısırıklarına, yılan ve akrep sokmalarına karşı dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması gerekiyor. Zehirli haşerelere karşı kendilerini muhafaza etmeleri hayati önem taşıyor" dedi.

Gül, piknik alanlarında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda acil servis birimlerine haber verilmesi gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  çevre

  ,

  kene

  ,

  haber

  ,

  Turizm

  ,

  böcek

  ,

  kültür

  ,

  Karşı

  ,

  Akrep