PKK'ya silah bırakma çağrısı

PKK'ya silah bırakma çağrısı
PKK'ya silah bırakma çağrısı
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Milletvekili aday adayı Ali İlbaş, PKK'ya silah bırakma çağrısına ilişkin, "Bu saatten sonra barışın sağlanmasını...

SİİRT (AA) -  AK Parti Siirt Milletvekili aday adayı Ali İlbaş, PKK 'ya silah bırakma çağrısına ilişkin, "Bu saatten sonra barışın sağlanmasını istemeyenlerin yapacağı her türlü girişim ve oynayacağı her türlü oyun Allah'ın izniyle boşa çıkacaktır" dedi.

İlbaş, AA muhabirine, çözüm sürecinin önemli bir noktaya geldiğini, herkesin bu sürece destek vermeye devam etmesi gerektiğini söyledi.

Savaşın yaşandığı ülkelerin hep kaybettiklerini ifade eden İlbaş, Türkiye 'nin jeopolitik öneme sahip bir ülke olduğunu ve burada yaşayan yaşayan halkların birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yaparak, "Bu birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla hükümetimizin yürüttüğü çözüm sürecinin hedeflerine başarıyla ulaşması, herkes açısından en hayırlı sonuç olacaktır. Silahların susması, her kesimin sesinin daha da gür çıkmasını sağlayacaktır" dedi.

Çözüm sürecinin zaman zaman sekteye uğratılmak istendiğine işaret eden İlbaş, şunları kaydetti:

"Bu saatten sonra barışın sağlanmasını istemeyenlerin yapacağı her türlü girişim ve oynayacağı her türlü oyun Allah'ın izniyle boşa çıkacaktır. Görüyoruz ki bazı partiler ve yapılar, projeleri ve çalışmaları yerine AK Parti hükümetini yıpratarak halktan destek almaya çalışıyor. Fakat bunların farkında olan halkımız, AK Parti'ye her geçen gün daha çok destek veriyor. AK Parti oyunlarla değil, halktan aldığı güç ve duayla birlikte bu ülkeye yaptığı hizmetlerle bu noktalara geldi."

İlbaş, AK Parti'nin, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerle daha da güçleneceğini sözlerine ekledi.