Prim borçlarının yapılandırılması

Prim borçlarının yapılandırılması
Prim borçlarının yapılandırılması
- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Siirt İl Müdürü Abdulkadir Ayluçtarhan, kuruma prim borcu bulunup yapılandırma için başvuru tarihi ile ilk taksit ödemeleri için sürenin 1 ay uzatıldığını bildirdi.

SİİRT (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Siirt İl Müdürü Abdulkadir Ayluçtarhan, kuruma prim borcu bulunup yapılandırma için başvuru tarihi ile ilk taksit ödemeleri için sürenin 1 ay uzatıldığını bildirdi.

Prim borcu bulunan vatandaşların SGK müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini belirten Ayluçtarhan, son yapılandırmanın 2 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

Prim borçları için ilk taksitlerin son ödeme süresinin de 2 Mart 2015 tarihine kadar uzatıldığını ifade eden Ayluçtarhan, şunları kaydetti:

"11 Eylül  2014 tarih ve 29116 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6552 sayılı kanuna göre Sosyal Güvenlik Kurumuna olan 2014/Nisan öncesi dönemlere ait prim borçları yapılandırma kapsamında taksitlendiriliyor. İlgili borçların yapılandırılması için başvuru süresi 31 Aralık tarihinde, ilk taksit ödeme süresi de 2 Şubat 2015 tarihinde sona eriyordu. Bakanlar Kurulunun kararı ile başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri 1 ay uzatıldı. Karar gereği 6552 sayılı kanunla kurumumuza olan borçların yapılandırılması için son başvuru 2 Şubat 2015 ilk taksit ödemesi içinde son gün 2 Mart 2015 tarihi olarak yeniden belirlendi."