Prim borçlarının yeniden yapılandırılması

SİİRT (AA) - Siirt'te "Torba Yasa" kapsamında prim borçların yapılandırmasıyla ilgili başvuruların 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapılması gerektiği...

SİİRT (AA) - Siirt'te "Torba Yasa" kapsamında prim borçların yapılandırmasıyla ilgili başvuruların 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapılması gerektiği bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Abdulcelil İlbaş yaptığı açıklamada, prim affı başvurularının başladığını belirtti.

İlbaş, 6552 sayılı kanun kapsamına giren borçlarla ilgili başvuruların SGK Siirt İl Müdürlüğü ile SGK Kurtalan İlçe Merkezince kabul edileceğini kaydetti.

Başvuruların 31 Aralık 2014 tarihine kadar yapılması gerektiğini ifade eden İlbaş, şöyle konuştu:

"Ayrıca 4-1-b (BAĞ-KUR) kapsamındaki borçlar www.sgk.gov.tr sitemizde e-uygulamalar bölümünde kişi borcunu sorgulayıp en uygun taksit veya peşin seçeneğini belirledikten sonra başvurusunu İl Müdürlüğümüze yapabilecektir. Özellikler üniversite öğrencileri ile sosyal güvencesi bulunmayan Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınanların müdürlüğümüze müracaat ettikten sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yapılacak en son gelir testi sonucuna göre işlem yapılacaktır."