PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü

PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü
PTT'nin 175. kuruluş yıl dönümü
- Siirt'te, Posta Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 175'inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

SİİRT (AA) - Siirt'te, Posta Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 175'inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Siirt Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan PTT çalışanları, saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu. Siirt PTT Başmüdürü Abbas Akdeniz , çalışanlar adına  Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Akdeniz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, teşkilatın 175. kuruluş yıl dönümünü birlik ve beraberlik içinde kutlamanın onurunu yaşadıklarını kaydetti.

PTT'nin, 1840 yılında zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarda faaliyete başladığını hatırlatan Akdeniz, ''Hizmet serüveninde daima ülkemizin en ücra köşelerine dahi hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ilke doğrultusunda bugün itibariyle yurt genelinde 4 bin 500'ün üzerinde iş yeri, bin 100'ün üzerinde PTT Matik cihazı ile hizmetlerini sürdürmektedir'' dedi.

Akdeniz, Siirt'te 5 kargo dağıtım aracı, 1'i zırhlı 5 köy dağıtım aracı, 1 hizmet aracı ve 5 motosiklet olmak üzere toplam 17 araçla en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını bildirdi.

175. yıl etkinlikler kapsamında PTT Merkez Şubesinde 175. sıra numarasını alan vatandaşa, PTT Siirt Başmüdürü Abbas Akdeniz ve PTT Merkez Şube Müdürü Şükrü Dayanan tarafından çeşitli hediyeler verildi.

- Vali Tutulmaz'ı ziyaret

PTT Başmüdürü Akdeniz ve bir grup çalışan, daha sonra  Vali Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti.

Akdeniz, Siirt'te yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verirken, Vali Tutulmaz da PTT teşkilatının kamuya hizmet götürme noktasında önemli bir gelişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi.

Akdeniz, Vali Tutulmaz'a, PTT'nin kuruluşunun 175. yıl dönümü anısına hazırlanan özel pul koleksiyonu albümünü hediye etti.