Ramazan dolandırıcılarına dikkat

Ramazan dolandırıcılarına dikkat
Ramazan dolandırıcılarına dikkat
- Tüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, vatandaşları Ramazan ayını fırsat bilen dolandırıcılara karşı uyardı.

SİİRT (AA) - Tüketici Birliği Federasyonu Üyesi ve Siirt İli Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Mehmet Enver Aytaç, vatandaşları Ramazan ayını fırsat bilen dolandırıcılara karşı uyardı.

Aytaç, yaptığı açıklamada, ramazan ayında vatandaşların dini duygularını sömürüp yardım kuruluşları adına yardım toplamaya çalışan dolandırıcıların görev başında olduğunu söyledi.

Vatandaşların yardım ederken bilinçli bir şekilde davranması gerektiğini dile getiren Aytaç, şunları söyledi:

"Maalesef 11 ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayını fırsat  bilen dolandırıcılar boş durmuyor. İhtiyaç sahibi ailelere yardım eden ve onların sahur ve iftar sofralarının kurulmasına vesile olmaya çalışan sivil toplum kuruluşlarımızın adını kullanarak vatandaşların yardım talebinde bulunan dolandırıcılar oluyor. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları ve hayır işlemek için yapacakları yardımları bilinçli bir şekilde gereken yerlere teslim etmeleri büyük önem taşımaktadır."

Aytaç, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk durumunda 155'e haber vermesi gerektiğini kaydetti.