"Rasilhacar Projesi" imza töreni

"Rasilhacar Projesi" imza töreni
"Rasilhacar Projesi" imza töreni
SİİRT (AA) - Siirt'te Rasılhacar (Taşbaşı) Proje ile ilgili İl Özel İdaresi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) arasında sözleşme imzalandı.Siirt...

SİİRT (AA) - Siirt'te Rasılhacar (Taşbaşı) Proje ile ilgili İl Özel İdaresi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) arasında  sözleşme imzalandı.

Siirt Valiliği İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan projenin DİKA tarafından kabul edilmesinin ardından DİKA'nın Mardin'deki merkezinde imza töreni düzenlendi.

İmza töreni öncesi konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan, amaçlarının Botan Vadisi kanyonunda yer alan ve eşsiz bir doğa güzelliğine sahip Rasılhacar mevkisinin doğallığını ve güzelliğini bozmadan, turizme kazandırmak olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından kurumlar arasında Rasılhacar projesinin sözleşmesi imzalandı.

Projede 77 bin 764 metrekarelik alanda, bin 300 metresi yürüyüş ve 802 metresi ise koşu olan parkurların yapılacağı belirtildi. Ayrıca projede fitnes alanı, bisiklet parkuru, 52 kamelya, engelli çocuk oyun alanı, mescit, 5 seyir terası ve çocuk oyun alanı yapılacağı, 15 bin 864 metrekarelik alanın da ağaçlandırılacağı öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Mescit

  ,

  Proje

  ,

  doğa

  ,

  sözleşme

  ,

  engelli