Sağırsu Köyü Şehit Gazi ve Aileleri Derneği açılışı

Sağırsu Köyü Şehit Gazi ve Aileleri Derneği açılışı
Sağırsu Köyü Şehit Gazi ve Aileleri Derneği açılışı
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Sağırsu Köyü Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin açılışını yaptı.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Sağırsu Köyü Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin açılışını yaptı.

Merkeze bağlı Sağırsu Köyünde yapılan açılış töreninde konuşan Tutulmaz, başarı dileyerek, derneğin Türkiye 'nin milli birlik ve beraberliğine, kardeşliğine vesile olmasını diledi.

Türkiye Cumhuriyeti 'nin çok güçlü bir devlet olduğunu belirten Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Devlet olarak, şehit yakınlarımıza, gazilerimize bir kutsal emanet gibi sahip çıkmalıyız. Onların geride bıraktıkları aileleri de, şehitlerimizin milletimize bıraktığı emanettir. Bu cennet ülkemizde, vatandaşlarımız hür ve huzur içerisinde yaşayabiliyorsa, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. Ülkemizin birliği ve dirliği için yaşamlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum."

Dernek binası açılış töreninde, şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Vali Tutulmaz, dernek binasını gezerek şehit aileleriyle sohbet etti.

Beraberindeki heyetle köy mezarlığına geçen Tutulmaz, 1994 yılında şehit olanların mezarlarını ziyaret ederek, dua etti.

Daha sonra köylülerin sorun ve taleplerini dinleyen Siirt Valisi Tutulmaz, köy içi yolarında eksik kalan kısımların parke taşı ile düzenleneceğini belirtti.

Tutulmaz, bir araya geldiği çocuklarla bir süre sohbet ettikten sonra çocuklara hediyeler verdi.

Tutulmaz'a, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Siirt İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, Siirt İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Siirt Şehit ve Gazi Aileleri Federasyon Başkanı Lütfi Yiğit, köylüler ve davetliler katıldı.