Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi

Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
SİİRT (AA) - Sağlık-Sen Siirt Şubesince, sağlık çalışanlarının ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payı haklarının verilmesi talep...

SİİRT (AA) - Sağlık-Sen Siirt Şubesince, sağlık çalışanlarının ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve yıpranma payı haklarının verilmesi talep edildi.

Siirt Devlet Hastanesi önünde toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan sendikanın Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz,  yıpranma payı konusunda ilgili bakanlık ve kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Eviz, hastanelerin önemli yükünü  güvenlik , otomasyon, temizlik şirketi çalışanlarının omuzlarında olduğunu ileri sürerek, bu bölümlerde çalışanlara kadro verilmesi gerektiğini savundu.

İş barışının sağlanması neticesinde kaliteli sağlık hizmetinin verilebileceğini öne süren Eviz, şunları kaydetti:

"Bütün sağlık çalışanları, bu yıl içerisinde yıpranma payına kavuşmalıdır. Ülkemiz sağlık çalışanları sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kalmaktadır. Bu mağduriyet ek ödeme ve döner sermayeyle eşitlenmeye çalışılmakta, ancak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması başka bir mağduriyeti beraberinde getirmektedir. Sağlık çalışanları geleceğe endişeyle bakmaktadır."


  ETİKETLER:

  Sendika

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  açıklama