Şah Fırat Operasyonu

Şah Fırat Operasyonu
Şah Fırat Operasyonu
AK Parti Siirt İl Başkanı Çalapkulu: "Türbenin taşınması bizim ecdadımızın devamı için gerekli olan bir operasyondu"

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Şah Fırat Operasyonu"na ilişkin "Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması bizim ecdadımızın devamı için gerekli olan bir operasyondu" dedi.

Çalapkulu, yaptığı açıklamada, türbenin taşınmasına yönelik eleştirilerin haksız olduğunu belirterek, türbenin taşınması ile ecdada sahip çıkıldığını söyledi.

Suriye'nin baraj yapımını bahane etmesi nedeniyle Süleyman Şah Türbesi'nin daha önce bulunduğu Ceber Kalesi'nden taşındığını anımsatan Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Son dönemlerde bütün dünyayı tehdit eden IŞİD terör örgütünden bahsediyoruz. Bu örgüt aylardır  Türkiye 'yi, türbenin bombalanacağı yönünde tehdit etmektedir. Bu kaçınılmaz bir sondu. Hükümetimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin belirlediği ve kontrol altına alınan Suriye Eşmesi'ne, Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması bizim ecdadımızın devamı için gerekli olan bir operasyondu. Bu operasyonu destekliyorum. Bütün sivil toplum kuruluşları, iş çevreleri ve medyaya bu operasyona sahip çıkılması konusunda çağrıda bulunuyorum. Ayrıca bu operasyonda yaşamını yitiren askerimize Allah'tan rahmet diliyorum."