Savaş mağduru çocuklar gönüllerince eğlendi

Savaş mağduru çocuklar gönüllerince eğlendi
Savaş mağduru çocuklar gönüllerince eğlendi
- Irak'ın Sincar bölgesinde DAEŞ saldırılarından kaçarak Türkiye sığınan Ezidi çocuklar, Siirt'te kurulan Mobil Gençlik Merkezi'nde gönüllerince eğlendi

SİİRT (AA) - Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye 'ye sığınan Ezidi çocuklar, Siirt'te kurulan Mobil Gençlik Merkezi'nde gönüllerince eğlenerek bir nebze de olsun acılarını unuttular.

Siirt'te Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen "Mobil Gençlik Merkezi Projesi" kapsamında Ezidi çocuklar için  sosyal , kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenlendi.

Irak'ın Sincar bölgesinde DAEŞ saldırılarından kaçıp Türkiye'ye sığınan Ezidilerin barındığı kampta Mobil Gençlik Merkezi kuruldu.

Ezidi çocuklar, merkezde, ebru sanatı yaparak, basketbol, mini golf, satranç, okçuluk, langırt ve halk oyunları oynadı.

Mobil Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin, yaptığı konuşmada, Türkiye'ye sığınan çocuklar için moral ve motivasyonlarını artıracak etkinlikler düzenlendiklerini söyledi.

Siirt'te bu güne kadar 10 bin çocuğa ulaştıklarını kaydeden Tekin, sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklara moral ve motivasyon sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Tekin, Mobil Gençlik Merkezi çalışmalarının 15 Haziran'a kadar süreceğini sözlerine ekledi.