Siirt AFAD İl Müdürlüğü'ne 2 yeni araç teslim edildi

Siirt AFAD İl Müdürlüğü'ne 2 yeni araç teslim edildi
Siirt AFAD İl Müdürlüğü'ne 2 yeni araç teslim edildi
- Siirt'te, afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere alınan 2 araç, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) teslim edildi.

SİİRT (AA) - Siirt'te, afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere alınan 2 araç, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne (AFAD) teslim edildi.

Siirt Valiliği önünde düzenlenen törende konuşan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, beklentilerinin her hangi bir kazanın ve afetin olmaması olduğunu belirtti.

Tutulmaz, "Ancak bu tür bir afet oluştuğunda da ona etkin bir şekilde müdahale edilmesi önem arz ediyor, günümüz dünyasında da iyi donanımlı araçlar olmadan afetlere etkin bir şekilde müdahale edilemiyor. Bizde buradaki araçlarımız yeterliydi ama bunu daha etkin hale getirebilmek adına iki araçla AFAD il müdürlüğümüzü güçlendirdik. Allah herhangi bir afet vermesin. Ancak olursa da ona hazırlıklı olmak açısından bu araçların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

AFAD İl Müdürü Ahmet Yıldız, Vali Tutulmaz'a araçlar hakkında bilgi vererek, İl Özel İdaresi imkanlarıyla temin edilen iki aracın AFAD İl Müdürlüğü'nün emrine verildiğini söyledi.

Tutulmaz, araçları inceledikten sonra direksiyon başına geçti.


  ETİKETLER:

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  müdahale