Siirt AFAD'an boğulma uyarısı

Siirt AFAD'an boğulma uyarısı
Siirt AFAD'an boğulma uyarısı
SİİRT (AA) - İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), vatandaşları sıcak havalarda boğulma olaylarına karşı uyardı.AFAD Müdürlüğünden yapılan yazılı...

SİİRT (AA) - İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD ), vatandaşları sıcak havalarda boğulma olaylarına karşı uyardı.

AFAD Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il sınırlarındaki  çay ve akarsular, baraj gölleri ile göletlerin serinlemek ve yüzmek için elverişli yerler olmadığı belirtildi.

Vatandaşların tedbirli olunmasının istendiği açıklamada, şu uyarılar yapıldı:

"İlimizin iklimsel özelliğinden dolayı yaz mevsimi bunaltıcı ve çok sıcak geçmektedir, bu nedenle, yaz aylarında vatandaşlarımız serinlemek ve piknik yapmak üzere ilimiz sınırları içerisinde bulunan çay, akarsu ve dere yataklarının havzalarına serinlemek maksadıyla gerek yüzmek ve balık avlamak gerekse aileleri ile birlikte piknik yapmak amacıyla bu tür etkinliklerini gerçekleştirmek üzere özellikle hafta sonları yoğun bir biçimde söz konusu muhitlere gitmektedirler. Bu alanları yüzme ve diğer amaçlı kullanan vatandaşlarımız için hayati risk oluşturmakta ve istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir."

Meydana gelebilecek kaza ve boğulmalara karşı her türlü tedbirin alındığının vurgulandığı açıklamada, olası kazalarda AFAD 122 Acil Çağrı numarasına haber verilmesi istendi.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Çay

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  Karşı

  ,

  sıcak

  ,

  serinlemek