Siirt Barosu'ndan "sağduyu" çağrısı

Siirt Barosu'ndan "sağduyu" çağrısı
Siirt Barosu'ndan "sağduyu" çağrısı
SİİRT (AA) - Siirt Barosu, sağduyu çağrısı yaptı.Adliye binası önünde toplanan baroya üye avukatlar adına açıklama yapan Baro Başkanı Cemal Acar,...

SİİRT (AA) - Siirt Barosu, sağduyu çağrısı yaptı.

Adliye binası önünde toplanan baroya üye avukatlar adına açıklama yapan Baro Başkanı Cemal Acar, Türkiye 'de yaşanan ve ölümle sonuçlanan bütün olayların ve şiddetin karşısında olduklarını söyledi.

"Son zamanlarda yaşanan asker , polis,  sivil ölümlerini elem keder ve acı içerisinde izlemekteyiz" diyen Acar, "Tüm halkımıza başsağlığı diler, vefat eden tüm insanlara Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır niyaz ederiz." dedi.

Geçmişten günümüze kadar ülkenin jeopolitik konumunun ve çevre ülkelere göre kozmopolitik yapısının çıkar odaklı gruplar tarafından manipüle edilmek istendiğini dile getiren Acar, "Bizler Türkiye halkları olarak Siirt'ten Ardahan'a Edirne'den Kars'a ülkenin dört bir yanında hep beraber olmuş ve kardeşçe yaşamış bir toplumuz. Birbirimizden başka dostumuz olmadığını geçmişten günümüze kadar bir çok savaş ve olayda gördük ve yaşadık" ifadesini kullandı.

Şiddet ve öfkeyle barışın sağlanmayacağı ifade edilen Acar, şöyle konuştu:

"Günlerdir ülkenin dört bir yanından ölüm haberleri gelmekte, Türkiye'nin dört bir yanına cenazeler gönderilmekte, ırkçı saldırılar yapılmakta ve neredeyse ülkemizde iç savaş çıkarılmak istenmektedir. Gün haklı veya haksızı bulma günü değil, gün nifak tohumları ekenlerin ekmeğine yağ sürüp ırkçı saldırılar yapma günü değil."

Mevsimlik tarım işçilerine, Doğu ve Güneydoğu'dan giden otobüslere yapılan saldırılara tepki veren Acar, bir daha bu tür olayların yaşanmaması temennisinde bulundu.