Siirt Belediye Başkanı Bakırhan, Şirvan ve Pervari'deki muhtarlarla bir araya geldi

Siirt Belediye Başkanı Bakırhan, Şirvan ve Pervari'deki muhtarlarla bir araya geldi
Siirt Belediye Başkanı Bakırhan, Şirvan ve Pervari'deki muhtarlarla bir araya geldi
- Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, Şirvan ve Pervari ilçelerindeki köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

SİİRT (AA) - Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, Şirvan ve Pervari ilçelerindeki köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Siirt'te bir otelde verilen yemekli toplantıya Şirvan ve Pervari'nin mahalle ve köy muhtarları, DBP ve HDP İl ve ilçe Eş Başkanları, meclis üyeleri ile il genel ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Bakırhan, belediye olarak muhtarlarla sorunlarını konuşma ve çözüm bulma noktasında bir araya gelme kararı aldıklarını ve bununla beraber devam edeceklerini söyledi.

Muhtarlarla bir araya gelme amaçlarının, belediyenin imkanları ölçüsünde ihtiyaç duyan muhtarlarla paylaşımlar yapmak olduğunu belirten Bakırhan, şöyle konuştu:

"Kimin hangi ilçede ya da köyde muhtar olduğunun belediyeleri açısından önemli değil. Biz belediye olarak her yere ve her kesime elimizde olan imkanlarımız dahilinde yardım etmeye, sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Burası benim partimin köyü ya da burası Kürt burası Arap köyü şeklinde bir ayrımı hiçbir zaman yapmadık, yapanları da kabul etmedik."

Şirvan'ın İkizler Köyünde omuzuna isabet eden kurşunla hayatını kaybeden Sonçiçek Kocaağa'ya da değinen Bakırhan, "Siz seçilenlersiniz ve sizin köylerinizdeki ya da mahallelerinizdeki kavgaları küçükken önlemeniz gerekiyor. Yaşanan son olayda buna neden olanı da buradan kınıyor, kendisine lanet okuyoruz. Yetim kalan 3 çocuğun günahı bu kişinin ya da kişilerin boynunda olacaktır. Hangi ev, mal, mülk o çocukların yaşadığı ve yaşayacağı travmaları ortadan kaldırabilir, ya da daha değerli olabilir. Hangi mal mülk o yetim kalan çocukların travmalarını ortadan kaldırabilir?" şeklinde konuştu. 


  ETİKETLER:

  hdp

  ,

  Belediye

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  zaman