Siirt Belediye Meclis toplantısı

Siirt Belediye Meclis toplantısı
Siirt Belediye Meclis toplantısı
- Siirt Belediye Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısını düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt Belediye Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısını düzenlendi.

Belediye meclisin 5 gün devam edecek olan Ağustos ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla başladı.

Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, yaptığı açılış konuşmasında, bu ayki meclis toplantısını ülkede ve bölgede yaşanan şiddet olayları nedeniyle yaşanan can kayıplarının ve tırmanan şiddet olayları nedeniyle şevksiz ve moralsiz gerçekleştirdiklerini belirtti.

Son günlerde yaşananların,  geçmişte yaşanan sahneleri hatırlattığını ileri süren Bakırhan, şöyle konuştu:

"Yine Türkiye ve özellikle bölgemiz bu yaşananlar nedeniyle, geçmişte yaşadığımız acıların bir daha yaşanması ile karşı karşıya. 7 Haziran seçiminden sonra ülkemizde askerin, polisin, ve vatandaşın yaşamını yitirmediği bir gün yok. Bu canların tükenişi bizleri derinden üzüyor. Yıllarca bu mevcut tabloyu yaşayan ülkemizin, yine benzer bir tabloyu yaşamasını asla kabul etmiyoruz. Umarım mevcut durum kısa bir sürede değişir ve insanlar yaşamını yitirmez. İnsanların büyük çaba ve emekle büyüttükleri çocukları, gençleri, kızları yok yere bir çatışmanın, savaşın kurbanı olmamalıdırlar. Bunun en büyük zorluklarını yine bizler çekiyoruz."