Siirt Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı

Siirt Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı
Siirt Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı
SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısının dördüncü oturumu yapıldı.Belediye Eşbakanı Başkanı Tuncer Bakırhan ve Belkiza Beştaş...

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısının dördüncü oturumu yapıldı.

Belediye Eşbakanı Başkanı Tuncer Bakırhan ve Belkiza Beştaş Epözdemir başkanlığında toplanan meclis, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyinin (CEMR) "Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği" şartını kabul etti.

Oturumda meclis üyelerine, Batı, Ülkü, Tınaztepe, Karakol, Sakarya, Ulus, Dumlupınar, Çal, Algül ve Doğan mahallelerindeki düşük yapı kalitesi, ruhsatsız ve denetimsiz yapılaşma, bu yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski, sağlıksız ve sosyal donatısı olmayan bir bölge ve bölgede deprem riski konusunda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından bir sunum yapıldı.

Toplantının son bölümünde ise CEMR tarafından Avrupa'daki yerel ve bölgesel yönetimlerin, yetkilerini kullanmak ve ortaklıklar oluşturmak suretiyle, vatandaşları için daha fazla eşitliği hayata geçirme görevini edinmeleri amacıyla hazırlanan Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı ile ilgi üyelere bildirim yapıldı.

Yapılan birldiimin ardında Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı oy çokluğuyla kabul edildi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Belediye

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Avrupa

  ,

  batı

  ,

  sosyal

  ,

  oy

  ,

  sakarya