Siirt Belediyesi'nde 3 dilde denetim

Siirt Belediyesi'nde 3 dilde denetim
Siirt Belediyesi'nde 3 dilde denetim
SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SİSKİ) bünyesinde Türkçe, Kürtçe ve Arapça bilen kişilerden denetim ekibi...

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SİSKİ) bünyesinde Türkçe, Kürtçe ve Arapça bilen kişilerden  denetim ekibi oluşturuldu.

SİSKİ Müdürü Zafer Kahraman, yaptığı açıklamada, ekiplerin Türkçe "Su hayattır Boşa Harcamayın", Arapça  "May Uve Heyet, Le İtgellibes Bele Sebep" ve Kürtçe "Av Jiyanêe Vala Ne Herkinin" sloganıyla denetime başladıklarını bildirdi.

Yaz aylarında yaşanan su sorunun en büyük nedenlerinden biri olan  kaçak su kullanımının önüne geçmek için ekiplerin vatandaşlara 3 dilde uyarı yaptıklarını anlatan Kahraman, "Bu kapsamda SİSKİ olarak kentteki kaçak su kullanımının önüne geçmek için yürütülen çalışmalar kapsamında 5 kişiden oluşan özel kayıp  kaçak denetim ekibi kurduk. Bu ekibimiz denetimlerini daha sağlıklı ve hızlı yapabilmesi için bir araç tahsis edildi. Tahsis edilen araç üç dilde giydirilerek, kaçak su kullanımının yarattığı sıkıntılar konusunda denetimlerin yanı sıra vatandaşların bilgilendirilmesinde kullanılacaktır'' dedi.


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  Kürtçe

  ,

  denetim

  ,

  kaçak