Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
SİİRT (AA) - Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, çalışmaları hakkında bilgi...

SİİRT (AA) - Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Prof. Erman, rektörlük hizmet binası ve merkezi kafeterya binası inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Siirt'in gelişmesinde üniversitenin önemli rolü olduğunu belirten Erman, şöyle konuştu:

''Üniversitemiz yeni kampüsünde ağırlıklı olmak üzere yatırım projelerini hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Şu an inşaatını tamamlamasını beklediğimiz rektörlük hizmet binamız ve merkezi kafeterya binalarımız önümüzdeki 2-3 ay içinde hizmet verir duruma geleceklerdir. Bunun yanında eğitim fakültesi inşaatımız da haziran ayına kadar tamamlanacak şekilde çalışmalar yapılıyor. Güzel bir sağlık merkezi yaptırdık. Yıl içerisinde tamamlanacak. 100 daireli lojmanlarımız tamamlandı ve personellerimiz yerleşti."

Erman, yapımı devam eden Üniversite Camisinin ilk etabının 20 gün içinde ibadete açılacağını müjdeleyerek, "Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile 450 dekar orman alanı kampüs içinde oluşturulmasıyla ilgili protokolümüzü 2 yıl daha uzatıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği içerisinde bir kapalı yüzme havuzu planlamaktayız. Bunların yanında 2015 yatırım planımız açıklandı. Ziraat fakültemiz 2015 yatırım planına alındı. Projesi hazır ve kısa sürede ihaleye çıkıp inşaatına başlayacağız" dedi.