Siirt kitap fuarına hazırlanıyor

Siirt kitap fuarına hazırlanıyor
Siirt kitap fuarına hazırlanıyor
SİİRT (AA) - Siirt'te kurulması planlanan ikinci kitap fuarı hazırlıkları başladı.Siirt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart-5 Nisan...

SİİRT (AA) - Siirt'te kurulması planlanan ikinci kitap fuarı hazırlıkları başladı.

Siirt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart-5 Nisan arasında açılacak 2. Siirt Kitap Fuarı'na geniş okuyucu kitlesine sahip 80 yayınevinin katılacağı bildirildi.

Bahçelievler Mahallesi'nde açılacak fuar alanında stant kurma çalışmalarının devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölgenin en önemli kültürel etkinliği olarak anılan fuar, Siirt ve çevre illerdeki okuyucuların ve öğrencilerin heyecanla beklediği yazar okur buluşmalarına da ev sahipliği yapacak. Rasim Özdenören, Yasin Aktay, Bejan Matur, Ruşen Çakır, Muhsin Kızılkaya, İhsan Süreyya Sırma, Mustafa Armağan, Cihan Aktaş, İsmail Kılıçarslan, Selahattin Yusuf, Ahmet Turgut, Fadime Özkan, Fahri Aral, Tarık Tufan, Bahadır Yenişehirlioğlu ve Coşkun Aral fuar kapsamında okuyucusuyla bir araya gelecek ve kitaplarını imzalayacaklar."

"Geleceği Kitapla Kurmak" sloganıyla açılacak kitap fuarı kapsamında, yeni kurulan Siirt Şehir Kütüphanesi için sosyal medyada  #SiirteBirKitapGönder etiketiyle kitap bağış kampanyası düzenleneceği belirtildi.