Siirt KOSGEB'den ensaf odalarına ziyaret

Siirt KOSGEB'den ensaf odalarına ziyaret
Siirt KOSGEB'den ensaf odalarına ziyaret
SİİRT (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Hizmet Merkezi Müdürü Ömer Erkılıç, Baykan...

SİİRT (AA) - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Hizmet Merkezi Müdürü Ömer Erkılıç, Baykan Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret etti.

Esnaf odası yetkililerine KOSGEB destekleri hakkında bilgi veren Erkılıç, yeni kurmak isteyenlere geri ödemesiz kredi desteği verileceğini söyledi.

Kadın ve engelli girişimcilere daha özel hibe destekleri olduğunu ifade eden Erkılıç, "Yeni iş kurmak isteyenler, işletmelerini açmadan önce mutlaka müdürlüğümüzden bilgi almalarını istiyoruz. KOSGEB yeni kurulacak işletmelere 30 bin lira geri ödemesiz üst limitli hibe ile 70 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi desteği veriliyor. Ayrıca kadın ve engelli girişimcilere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. İş kurmak veya işini geliştirmek isteyen girişimcileri bekliyoruz" dedi.

Erkılıç, daha sonra Ziyaret Beldesine bağlı Gümüşkaş köyündeki tuğla fabrikasını ziyaret ederek, burada firma yetkililerini hibe destekleri konusunda bilgilendirdi.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Kredi

  ,

  lira

  ,

  ,

  engelli

  ,

  esnaf

  ,

  firma

  ,

  hizmet