Siirt SGK'dan gelir testi uyarısı

Siirt SGK'dan gelir testi uyarısı
Siirt SGK'dan gelir testi uyarısı
SİİRT (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Abdulcelil İlbaş, gelir testine girmediği için yüklü borçla karşılaşanları uyardı.İlbaş,...

SİİRT (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Abdulcelil İlbaş, gelir testine girmediği için yüklü borçla karşılaşanları uyardı.

İlbaş, yaptığı açıklamada, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanların ve gelir testine girmediği için borç yüküyle karşılaşanların 31 Mart 2015 tarihine kadar gelir testi yaptırması gerektiğini söyledi.

Başvuruların son güne bırakılmamasını isteyen  İlbaş, şunları kaydetti:

"GSS prim borçlarına yeniden yapılandırma hakkı getirildiğini ve resen borç tahakkuk ettirilmiş vatandaşların gelir testi yaptırmaları için verilen 6 aylık süre 31 Mart'ta sona eriyor. Borcu olan vatandaşların yapılandırmadan yaralanmak için yerleşim yerinin bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gelir testi yaptırması gerekiyor. 30 Nisan 2015 tarihine kadar kurumumuz birimlerine müracaat edilmesi halinde, GSS tescilleri, gelir testi sonucuna göre tescil başlangıç tarihinden itibaren güncellenerek belirlenen gelir seviyesine göre primleri yeniden tahakkuk ettirilecektir."