Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'dan OSB'ye ziyaret

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'dan OSB'ye ziyaret
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'dan OSB'ye ziyaret
- Siirt Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, organize sanayi bölgesine ziyaret düzenleyerek incelemelerde bulundu.

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) heyeti, Siirt Organize Sanayi Bölgesine ziyaret düzenleyerek incelemelerde bulundu.

Çeşitli kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin yer aldığı heyet, yatırımcılara kamunun verdiği destekler hakkında bilgi verdi.

Vergi Dairesi Müdürü Sait Orulluoğlu, Dicle Kalkınma Ajansı Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen, KOSGEB İl Müdürü Ömer Kılıç ve OSB Müdürü Bahattin Çelik'in yer aldığı heyet, yatırımcıların sorularını yanıtladı.

Vergi Dairesi Müdürü Sait Orulluoğlu, kurumsal işbirliğinin sağlanması, bölgede bulunan mükelleflerin doğru bilgilendirilmesi adına ortak ne gibi çalışmalar yapılabilir hususunda bilgilerini paylaştı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu ise, şunları kaydetti:

"Çok verimli bir ziyaret oldu. Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımcıları ziyaret ederek, onlara kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği destekler ve çalışmaları hakkında bilgi verdik. Bunun yanı sıra, işletme sahiplerinin destekler hakkındaki sorularının yanıtlanmasını sağladık. Çok zor şartlar altında üretimlerini sürdüren yatırımcılarımıza,  benzeri hizmetleri oda olarak önümüzdeki günlerde de sürdürmeye devam edeceğiz."