Siirt Turizmini Geliştirme Projesi

Siirt Turizmini Geliştirme Projesi
Siirt Turizmini Geliştirme Projesi
- Siirt turizmini geliştirmek amacıyla Avrupa Birliği Mali Destek Programınca kabul edilen Siirt Turizmini Geliştirme Projesi, 17 Aralık'ta yer teslim töreni ile start alacak.

SİİRT (AA) - Siirt turizmini geliştirmek amacıyla Avrupa Birliği Mali Destek Programınca kabul edilen 10 milyon lira bütçeli Siirt Turizmini Geliştirme Projesi, 17 Aralık'ta yer teslim töreni ile start alacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rekabetçi Sektörler programı altında Avrupa Birliği tarafından desteklenen 10 milyon lira bütçeli projenin, inşaat bileşeni başlangıç ve yer teslim töreninin 17 Aralık 2015 Perşembe günü saat 13:30 Kültür Merkezi konferans salonunda, projenin tanıtımı ve imza töreni ile başlayacağı bildirildi.

Buradaki törenin ardından, Tillo Kent meydanında devam edecek programda, proje alanlarının tanıtımı ve yer teslim töreni düzenlenecek.

Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Siirt'in turizm alt yapısı güçlendirilerek, turizm gelirlerinden daha fazla pay alınmasıyla ilin sosyo-ekonomik, gelişimine çok önemli katkı sunulması bekleniyor.