Siirt Ülkü Ocakları Başkanı Yeşilkök

- Siirt Ülkü Ocakları Başkanı Abidin Yeşilkök, "Ülkü Ocakları olarak siyasal bir kuruluş değiliz. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfıyız" dedi.

SİİRT (AA) - Siirt Ülkü Ocakları Başkanı Abidin Yeşilkök, "Ülkü Ocakları olarak siyasal bir kuruluş değiliz. Ülkü Ocakları  Eğitim ve Kültür Vakfıyız" dedi.

Siirt Ülkü Ocakları İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Yeşilkök, toplum tarafından Ülkü Ocaklarının tam olarak anlaşılamadığını söyledi.

Ülkü Ocakları'nın halk arasında tamamen siyasal bir yapılanma olarak algılandığını ve bu hususun ön plana çıktığını dile getiren Yeşilkök, şöyle konuştu: 

"Ülkü Ocakları olarak siyasal bir kuruluşuz değiliz. Biz Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'yız. Evet, siyasi bir partiye yakınlığımız var. MHP 'nin ilkelerini benimsiyoruz. Fakat Ülkü Ocakları'nın kendi kurumsal bir tüzüğü, başkanı ve teşkilatlanması bulunmaktadır. Kendi kararlarını kendisi almaktadır.  Eğitim, kültürel ve sosyal çalışmalarımız ve programlarımız gözardı ediliyor. Bu yüzden böyle bir toplantıyı ele aldık.

Yeşilkök, şu an devam eden ve önümüzdeki günlerde yeni başlayacak olan eğitim, kültürel ve sosyal aktivitelerinin olduğunu belirtti. 

Şimdiye kadar yaptıkları çalışmalara katılanların oldukça memnun olduğunu söyleyen Yeşilkök, "Ülkü Ocakları binamız Siirt'in en işlek caddesinde bulunuyor. Çalışmalarımıza katılmayı düşünenler de eminim ki şimdiye kadar katılmamakla yanıldıklarını düşüneceklerdir. Biz burada düzenli ve programlı olarak sohbetler, orta öğretime ve liseli gençlerimize yönelik kültürel ve eğitim çalışmaları sürdürüyoruz. Vatan sevgisini aşılıyoruz gençlerimize. Bunların dışında mesela çocuklara yönelik bir folklor ekibi çalışması ile ilahi grubu çalışmasını yakında hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Ayrıca bayanlara yönelikte çalışmaları olduğunu belirten Yeşilkök, Mart ayında Siirt'te bir konser etkinlikleri olacağını kaydetti. 

Toplantıya eski Siirt Ülkü Ocakları Başkanı Yakup Ünüvar, Türk Eğitim-Sen Siirt Şube Başkanı Cengiz Özbilici, Ocak ile Sendika yöneticileri katıldı.