Siirt Üniversitesi'nde bilgilendirme toplantısı

Siirt Üniversitesi'nde bilgilendirme toplantısı
Siirt Üniversitesi'nde bilgilendirme toplantısı
- Siirt Üniversitesi'nde (SİÜ) okul müdür ve rehber öğretmenlerine yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi'nde (SİÜ) okul müdür ve rehber öğretmenlerine yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi.

Kezer Yerleşkesi Sosyal Tesisler'de düzenlenen toplantıda konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, okul müdür ve rehber öğretmenleri aracılığıyla üniversite adayı öğrencileri daha sağlıklı şekilde bilgilendirmek amacıyla toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.

SİÜ'nün genç ve hızla büyüyen bir üniversite olduğunu ifade eden Erman, şöyle konuştu:

"Son 2 buçuk yıllık dönemde üniversitemize dört fakülte ve iki yüksekokul kazandırdık. Bu birimlerimiz hızla kadrosunu oluşturdu lisans ve yüksek lisans programlarını açtı. Bunun yanısıra üniversitemizde iki alanda doktora programı açıldı. Bizler de üniversite olarak öğrencilerimizin tercih ve eğilimlerine önem veriyoruz. Siz kıymetli öğretmenler aracılığıyla ziyaretlerimizi ve buluşmalarımızı sıklaştırarak daha mikro düzeyde analiz yapma imkanına kavuşacağız. Üniversite ilimiz için çok büyük bir değer, üniversiteyi geliştirmek boynumuzun borcu, el birliğiyle, sizin de desteğinizle bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz."

Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Oyuryüz'ün üniversitenin hedefleri ve bölümleriyle ilgili sunum yaptığı toplantıda, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ender Sinan Poyrazoğlu, Prof. Dr. Yüksel Birinci ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu da hazır bulundu.