Siirt Üniversitesi'nde oryantasyon eğitimi

Siirt Üniversitesi'nde oryantasyon eğitimi
Siirt Üniversitesi'nde oryantasyon eğitimi
- Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi.

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi.

Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programı, Kur'an-ı Kerim tilavetinden sonra Siirt Üniversitesi tanıtım filmiyle devam etti.

Siirt Üniversitesi Genel Sekreteri ve aynı zamanda İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, yaptığı konuşmada, eğitim-öğretimde, görevde ve bilimsel çalışmalarda kalitenin çok önemli olduğunu, Siirt Üniversitesi ve İlahiyat Fakültesi'nin dikkate değer bir şekilde gelişme içerisinde bulunduğunu belirtti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ise, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin çok genç olmasına rağmen iyi bir kadroya sahip olduğunu ve bu kadronun sayıca geliştiğini söyledi.

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin de iyi imkanlara sahip olduklarını ve onların söz konusu imkanlarını da en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini ifade eden Erdemci, "Öğrencilerin, hem İslam düşünce geleneğini hem de çağdaş eğitim metotlarını bilmelerinin geleneği günümüzün diliyle ifade edebilme yeteneklerine sahip olmaları zorunluluk oldu" dedi.

Ardından İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fadıl Ayğan, hazırlık programıyla ilgili bir tanıtım yaptı ve ayrıca hazırlık sınıfı sınavları konusunda ve bazı resmi işlemlerle ilgili öğrencileri bilgilendirdi.